Varna kraj

 

Kraj Varna

Okres Varna pokrývá oblast od Byals na jihu až po Zlaté písky na severu. Region je nejvíce známý pro letovisko Zlaté písky s mnoha apartmány a hotelovými komplexy. Tato oblast má však mnoho dalších destinací, které jsou méně známé, ale také méně přeplněné autentičtější místní atmosférou než Zlaté písky. Kromě města Varna také stojí za návštěvu

Svatý Konstantin a Helena

Toto je pro Bulhary jedno z nejoblíbenějších prázdninových letovisek v bulharském letovisku Černého moře. Středisko je pláž, která je dlouhá více než 3,5 km a letovisko je pokryto mnoha listnatými lesy, které sahá až téměř k pobřeží.

V letovisku jsou přírodní aleje stromů a parky plné květin a v areálu se nachází také kaple “Sv. Konstantin a Elena”, která je součástí bývalého kláštera.

Středisko nabízí turistům celou řadu atrakcí a zábavy, jako jsou plážové aktivity, vodní sporty, tenisové kurty, hřiště, přístav, horké minerální prameny a bazény, z nichž dva jsou s teplou minerální vodou. V okolí je také mnoho restaurací, barů, obchodů. Silnou stránkou St. Konstantin & Helena je, že se nachází pouze 6 km od centra města Varna.

Oblast města Varna.

Varna je známá jako mořské hlavní město Bulharska a je známá svými krásnými parky, přímořskou promenádou s řadou restaurací a barů, dobrými nákupními možnostmi a mnoha historickými památkami.
Město Varna prošlo rozsáhlou rekonstrukcí v centrální oblasti s novými silnicemi a chodníky, rekonstrukcí mořské zahrady a pláží a rekonstrukcí prošlo mnoho domů a apartmánů u moře.

Novým projektem ve Varně je Varna South Bay, což je nově vybudovaná rekreační oblast na okraji Varny s řadou luxusních apartmánových komplexů přímo na pláži.

Díky tomu je město Varna jedinečnou destinací pro dovolenou na pláži v kombinaci s uzavřením města

Pláž Kabakum

Pláž Kabakum je malé letovisko 12 km severně od Varny a 2 km jižně od Zlatých písků. Pláž Kabakum je ve srovnání se zlatými písky mnohem méně „turistická“ než Zlaté písky a možnost ubytování je primárně založena na apartmánových komplexech a vilách.

Oblast je jednou z hlavních destinací pro výstavbu nových bytových komplexů v regionu Varna.

Kromě pláže je v této oblasti řada místních restaurací, kaváren a barů.

Byala a Obzor

Byala se nachází 50 km jižně od Varny a je to vesnice, která se v posledních letech velmi rychle rozvíjela a v současné době je vyhledávaným místem pro letní dovolenou pro mnoho turistů. I když se v této oblasti v posledních letech objevily rekreační komplexy, centrum Byaly je stále nedotčené s dojmem života na bulharské vesnici.

Krajina se vyznačuje kombinací skalnatého pobřeží s malými zátokami s písečnými plážemi. Na plážích je mnoho restaurací, tobogánů a dalších atrakcí. Na jižní pláži je také přístav jachet.

Většina míst nabízených pro turistické ubytování v této oblasti nabízí panoramatické výhledy, které z ní činí ideální místo pro dovolenou.

Mezi zajímavosti v této oblasti patří město Ozbor vzdálené 5 km, výlety za vínem do některého z mnoha vinařství v této oblasti nebo návštěva pláže Irakli, která je jednou z posledních zbývajících divokých pláží v Bulharsku.

Zlaté písky (Golden Sands)

Zlaté písky jsou primární destinací pro charterové turisty z celé Evropy a nabízí širokou škálu zábavních zařízení pro turisty, jako je aquapark, obrovské množství diskoték, klubů, barů a restaurací. Nicméně pro ty, kteří preferují klidnější dovolenou, je v této oblasti také několik klidnějších míst v zeleném prostředí blízko moře.

Prozkoumejte naše nemovitosti na prodej v regionu Varna

Compare listings

Compare