Časté dotazy

Často kladené otázky “kupující”

Jak si mohu prohlédnout nemovitost?

Nejlepší variantou je samozřejmě domluvit si prohlídku, kdy si nemovitost přijedete prohlédnout osobně, ale u většiny nemovitostí je možné domluvit i virtuální prohlídku. Virtuální prohlídka může být dobrou volbou, než se rozhodnete, zda stojí za to přijet si nemovitost prohlédnout do Bulharska. (Za virtuální prohlídky mimo Varnu obecně účtujeme malý poplatek za virtuální prohlídky)

Jak probíhá nákupní proces?

Stručně řečeno, můžete zaplatit počáteční zálohu ve výši 2 000 EUR za rezervaci nemovitosti a získat ji z trhu. Dalším krokem je uzavření předběžné smlouvy, kterou podepíše prodejce a vy. Při podpisu této smlouvy zaplatíte zálohu ve výši 10 % z hodnoty nemovitosti (z této platby je odečtena vaše počáteční záloha). Po podpisu předběžné smlouvy připravte všechny dokumenty pro oficiální převod nemovitosti. Když se tak stane, konečná smlouva je podepsána před notářem (více o nákupním procesu čtěte zde)

Jaké další dodatečné náklady existují?

Musíte zaplatit daň z převodu nemovitosti ve výši 2-3 % z hodnoty nemovitosti a notářský poplatek.

Navíc v některých případech musíte zaplatit zprostředkovatelskou provizi ve výši 3 %.

Důvod, proč v některých případech účtujeme provizi makléři a v jiných nikoli, je ten, že u nemovitostí, kde nemáme s prodávajícím exkluzivní smlouvu, jiní makléři nezahrnují provizi kupujícího do svých inzerovaných cen a naše zkušenost ukázala, že mnoho kupujících si myslí, že máme vyšší ceny, pokud do naší ceny zahrneme i provizi. Zásadně preferujeme transparentnost a inzerujeme koncové ceny, takže u domů, kde máme exkluzivní smlouvu, inzerujeme konečnou cenu.

V našich inzerátech je jasně uvedeno, zda je zprostředkovatelská provize či nikoliv

Můžete mi pomoci s organizací prohlídky?

Ano, rádi vám pomůžeme s ubytováním, pronájmem auta a transferem z letiště tím, že doporučíme nebo zprostředkujeme kontakt za rozumné ceny od místních poskytovatelů služeb. V případě, že nemáte péči, můžeme vás vyzvednout ve vašem hotelu a přivést k prohlídce nemovitostí (samozřejmě zdarma)

Nabízíte pouze nemovitosti uvedené na vaší webové stránce?

Můžeme nabídnout všechny nemovitosti uvedené na naší webové stránce, ale máme také pevnou síť majitelům, kteří své nemovitosti na naší stránce neinzerují. Proto v případě, že máte zájem o lokalitu nebo typ rekreačního domu, který není uveden, dejte nám prosím vědět a my vám pravděpodobně pomůžeme

Nabízíte nejlepší ceny?

Ano, a u domů, kde nemáme výhradní smlouvu s prodávajícím, nabízíme garanci prodeje za stejnou cenu, pokud jinde inzerovanou nemovitost najdete levněji

Často kladené otázky “prodejci”

Jak začít ?

Jako první krok provedeme jako první krok pečlivou prohlídku Vaší nemovitosti a okolí, kde následně navrhneme reálné ocenění hodnoty nemovitosti. Dalším krokem je vytvoření akčního plánu, jak můžeme vaši nemovitost prodat, a posoudíme právní aspekty prodeje.

Existuje provize / poplatek za spolupráci s vámi?

Ano, za prodej vašeho domu účtujeme provizi. Základem je, abychom se s vámi rozhodli, kolik za nemovitost dostanete čistého (do kapsy). Poté položíme náš okraj na vrchol. (Tato marže se bude lišit v závislosti na jednotlivé vlastnosti). Pokud se dům neprodá, nic neplatíte a nevznikají vám žádné další náklady na inzerci apod. Provize bude účtována po podpisu předběžné smlouvy

Jak dostanu zaplaceno?

Veškeré převody peněz jsou prováděny na váš bankovní účet podle oficiálního směnného kurzu BNB. Za převod platí kupující. 10 % se platí při podpisu předběžné smlouvy a zbývajících 90 % v den podpisu konečné smlouvy

Má podepsání smlouvy o výhradním prodeji nějaké výhody?

Ano, existuje mnoho výhod

Někteří z nich jsou. 1) Že spolupracujeme se sítí lokální a mezinárodní spolupráce, což znamená, že Vaše nemovitost bude inzerována několika kanály (stejně jako kdyby byla inzerována několika nezávislými makléři). Rozdíl ve spolupráci s námi na exkluzivní bázi je ten, že máte jeden kontaktní bod a my jsme schopni zorganizovat propagační mix, který optimalizuje šance na prodej vaší nemovitosti.

2) Provádíme veškeré ověření dokumentů a poskytujeme právní pomoc zdarma. (To je něco, co vám může ušetřit 500 – 2000 eur ve srovnání s prodejem domu přes jiné makléře)

3) získáte s námi skutečný pracovní vztah, vynaložíme maximum prostředků na práci vaším jménem.

4) Vypracujeme reklamní a marketingovou strategii pro vaši konkrétní nemovitost, protože to vyžaduje plánování a maximální úsilí prodat váš dům na trhu mezi desítkami tisíc jiných domů.

Více o exkluzivních smlouvách si můžete přečíst zde

Are there any extra cost for me selling my property ?

The buyer pays all the fees to selling the property (such as Notary cost and taxes); you need to get a power of power of authority and a few other documents verified on the Bulgarian embassy in your home country unless you come to Bulgaria yourself, the embassy charge a fee for that.

Additional we charge 300 Euro for legal assistance and verifying documents in Bulgaria (often Brokers or legal assistance companies charge 1000 -2000 Euro for such services. In case you sign an exclusive agreement with us, we conduct those services free)

Musím platit nějakou provizi?

Ano, za prodej vašeho domu účtujeme provizi. Základem je, abychom se s vámi rozhodli, kolik za nemovitost dostanete čistého (do kapsy). Poté položíme náš okraj na vrchol. (Tato marže se bude lišit v závislosti na jednotlivé vlastnosti). Pokud se dům neprodá, nic neplatíte a nevznikají vám žádné další náklady na inzerci apod. Provize bude účtována po podpisu předběžné smlouvy

Musím přijet do Bulharska, abych prodal svou nemovitost?

Ne, můžete nám dát pravomoc a my vše zařídíme za vás

Musím podepsat smlouvu?

Ano, uzavíráme kupní smlouvu, která popisuje práva a povinnosti obou stran – vašich i našich. Veškeré úkony, ekonomické záležitosti a termíny jsou podrobně specifikovány. Díky tomu se vyhneme nedorozuměním a je vaší zárukou, že se prodej stane bezproblémovým procesem

Compare listings

Compare