Nákup nemovitostí v Bulharsku

va

Najděte svůj vysněný prázdninový dům

Balkan Vacation Homes bezpečné a snadné řešení
Můžeme vám pomoci najít perfektní rekreační dům, který bude odpovídat vašim konkrétním potřebám, ať už nemovitost koupíte jako investiční objekt, pronajmete ji, pro vlastní potřebu nebo pro jakoukoli kombinaci těchto motivů .

Naší obchodní filozofií je, že poskytujeme individuální služby našim zákazníkům, abychom zajistili, že zákazník najde ideální prázdninový dům, který splňuje konkrétní přání a potřeby zákazníka. Nákup nemovitosti v Srbsku, Makedonii nebo Bulharsku vyžaduje znalosti, kreativitu, zkušenosti a nadšení. Většinu těchto kompetencí máme a v případě potřeby se spojíme s vybranými místními odborníky, abychom zajistili, že se koupě nemovitosti stane bezpečným a bezproblémovým procesem.

Zprostředkujeme nejen prodej nemovitosti, ale také

• Provedeme právní kontrolu kupních smluv a dalších dokumentů
• Kupní smlouvu upravujeme a sjednáváme tak, aby byla pro kupujícího co nejvýhodnější.
• Zkontrolujeme, zda by na nemovitosti neměl být neuhrazený dluh a zda jsou v pořádku zákonné podmínky jako stavební povolení, povolení k užívání apod.
• Postaráme se za vás o evidenci všech potřebných dokumentů.
• Neúčtujeme žádnou provizi od kupujícího a NEJSOU ŽÁDNÉ další poplatky

Stručně řečeno, postaráme se o vše potřebné od prvního dotazu až po získání klíčů od prázdninového domu.

Proč kupovat hned?
Ceny nemovitostí v balkánských zemích jsou ve srovnání se zbytkem Evropy velmi příznivé a i s přihlédnutím k místní nízké cenové hladině jsou nejnižší v tomto století. Zároveň se v balkánských zemích zvyšuje poptávka po prázdninových domech a ceny začínají růst a očekává se, že v následujících letech dále porostou.

Prohlídka nemovitosti.
V případě zájmu o prohlídku nemovitosti Vám pomůžeme zorganizovat inspekční cestu za zvýhodněných podmínek a jako první krok zajistíme virtuální prohlídku, abyste nemuseli investovat do cestování, než si budete jisti, že nemovitost skutečně je. něco, co tě zajímá.

Pro další informace nás prosím neváhejte kontaktovat.

Níže si můžete přečíst o konkrétním procesu nákupu nemovitostí v Bulharsku

Nákup nemovitostí v BG

Pokud máte zájem o prohlídku nemovitosti (Properties), můžeme zorganizovat celou vaši návštěvu, od chvíle, kdy přijedete do Bulharska, až do chvíle, kdy zemi opustíte. Vše, co musíte udělat, je zarezervovat si letenky a poté nám sdělit, co chcete dělat, a my za vás zařídíme vše ostatní. Je možné si domluvit i virtuální prohlídku (za to účtujeme poplatek €).

Zde trochu více informací o postupu při koupi nemovitosti v Bulharsku

Prohlídka výletu

Poté zvolte datum své prohlídkové cesty do Bulharska, abyste viděli vybrané nemovitosti. Jsme vždy připraveni vám pomoci zorganizovat vaši cestu do Bulharska. V Bulharsku se s vámi setká jeden z našich kolegů, který vám zorganizuje výlet do nemovitostí, které si chcete prohlédnout, zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže vám s výběrem.

Proces nákupu

Poté, co si nemovitost prohlédnete a vyberete si, začne proces koupě. Skládá se z následujících kroků:

  1. Rezervace nemovitosti a zaplacení zálohy

Vybranou nemovitost je potřeba zarezervovat a stáhnout z trhu. Po výběru nemovitosti je kupující povinen složit zálohu obvykle ve výši 10 % z hodnoty nemovitosti. Teprve poté bude nemovitost označena jako rezervovaná a již není k prodeji.

  1. Uzavření předběžné kupní smlouvy

Po zaplacení zálohy uzavíráme předběžnou kupní smlouvu. Smlouva uvádí základní podmínky, které budou později zkopírovány do listu vlastnictví. Podmínky obsahují popis nemovitosti, cenu, podmínky a platební podmínky.

  1. Příprava listu vlastnictví

Po podpisu předběžné kupní smlouvy začneme připravovat list vlastnictví, který je považován za právní dokument osvědčující vlastnictví nemovitosti. Součástí přípravy je také kontrola, zda na nemovitosti není dluh, a zajištění všech právních formalit. (Tento proces obvykle trvá 15-30 dní)

  1. Převod vlastnictví

List vlastnictví podepisuje místní notář za přítomnosti kupujícího a prodávajícího (nebo osoby, která je držitelem plné moci (POA) pro kteroukoli ze stran). Notář ověří list vlastnictví a zaregistruje jej u rejstříkového úřadu.

Za převod vlastnictví je třeba zaplatit státu daň ve výši 2 – 3,5 % z kupní ceny (podle lokality). V okamžiku podpisu listu vlastnictví je zbývající částka za nemovitost uhrazena bankovním převodem.

  1. Po převodu vlastnictví

Majitel nemovitosti obdrží kartu s unikátním BULSTAT číslem (IČ), pod kterým budou účtovány všechny záležitosti související s nemovitostí. Naši právníci ve lhůtě dvou týdnů přihlásí nemovitost i jejího vlastníka (firmu) na finanční úřad.

 

Jiná informace

Roční daň z nemovitosti

Po koupi nemovitosti v Bulharsku musí její majitel začít platit roční daň z nemovitosti. Obvykle se platí dvě daně z nemovitosti: daň z nemovitosti a svoz odpadu, které se platí na místním magistrátu.

Ostatní náklady

Pokud je kupovaná nemovitost v uzavřeném komplexu, majitel bude obvykle muset zaplatit také poplatky za ostrahu, údržbu, správu atd.

Pronájem nemovitosti

Zahraniční majitelé nemovitostí mohou své nemovitosti také pronajímat. Výnosy z pronájmu obvykle dosahují 2-5 % ročně. Pomůžeme vám pronajmout vaši nemovitost.

Compare listings

Compare