Burgas kraj

 

Burgasská kraj

Oblast Burgasu je charakteristická svými plážemi, vysokým počtem slunečných dní a nízkými srážkami, které umožňují venkovní rekreaci od června do září. Černé moře není na rozdíl od jiných mořských oblastí v Evropě znečištěné, jeho vody nejsou tak slané a nevyskytují se zde žádné nebezpečné živočišné a rostlinné druhy.

V oblasti se nacházejí termální minerální prameny s rozdílnou teplotou a chemickým složením, které jsou důležité pro balneologickou a námořní turistiku.

Vegetace jako krajina vytváří dokonalé prostředí pro dovolenou, kde se pláž doplňuje o výlety do hor nebo lesů. Lesy v pohoří Strandja a Sakar vytvářejí příznivé podmínky pro loveckou turistiku

Město Burgas

Čtvrté největší město Bulharska se nachází v Bulharsku a stejně jako u Varny byla provedena rekonstrukce mořské zahrady a pěší ulice v centru města. K dispozici je také dobře udržovaná centrální pláž. Navzdory vylepšením

Burgas je stále méně okouzlující než Varna nebo četná plážová letoviska s okolím a historická města. Přesto se hosté mohou projít po pěších ulicích nebo podél mořské zahrady a užít si centrální pláž.

Jsou zde také dobré možnosti na výlety do okolí s krásnou horskou přírodou.

Slunečná pláž

Slunečné pobřeží, nejslavnější ze všech bulharských pláží, se nachází 20 km jižně od Burgasu a je největším letoviskem země s 8 km pláží s jemným zlatým pískem – letovisko je plné zábavních zařízení, jako jsou restaurace, půjčovny vodních sportů a nočních klubů. Letovisko je hlavní destinací v Bulharsku pro charterové cestovní kanceláře z celé Evropy a je známé jako destinace pro turisty, kteří mají rádi párty.

Nesebar

Nesebar se nachází několik kilometrů jižně od slunné pláže na skalnatém poloostrově. Nesebar je malé historické městečko se dvěma 5 km dlouhými bílými písečnými plážemi umístěnými v zátokách mezi skalami.

Město je známé svými kamennými a dřevěnými budovami, které vytvářejí útulnou atmosféru a činí z něj zajímavé místo pro ty, kteří chtějí spojit opalování s prohlídkou, aniž by museli hodně cestovat.

Nové město Nessebar má také spoustu restaurací, barů a obchodů.

.Sozopol

Sozopol se nachází 12 km jižně od Burgasu a má řadu dobře udržovaných písečných pláží, mnoho příjemných restaurací a barů, klubů a dokonce i vodní park.

Město Sozopol bylo založeno v 6. století a má úžasnou polohu. Nachází se na úzkém poloostrově a vyznačuje se svým půvabným starým městem s klikatými dlážděnými uličkami a pěknými dřevěnými domy, které vytvářejí zvláštní atmosféru.

Sozopol je dlouhodobě oblíbeným přímořským letoviskem Východoevropanů na dovolené ze zemí jako Srbsko, Slovensko, Česká republika a také samotných Bulharů. I když ne tak přeplněné jako přímořská letoviska navštěvovaná charterovými turisty.

Prozkoumejte naše nemovitosti na prodej v regionu Burgas

Compare listings

Compare